MFB: mélyponton a mezőgazdasági forgóeszköz hitelek kamata

Forrás: mti

Miután a kormány 10 százalékponttal megemelte a kamattámogatás mértékét és a hitelfelvevőnek már csak a hitelkamat 40 százalékát kell megfizetnie, az MFB agrárhitel programjában 2 százalékos kamatozású forgóeszközhitelhez is hozzá lehet jutni - közölte az MFB Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. az MTI-vel.

 

A fejlesztési banknak ilyen alacsony kamatozású hitele még sosem volt, de a teljes magyar hitelintézeti piacon is egyedülállónak tekinthető ez a kamatszint - tette hozzá az MFB.
Az MFB a 2020 végéig tartó három program keretében 29 milliárd forintos keretből nyújt forgóeszköz hiteleket mezőgazdasági, élelmiszeripari vállalkozásoknak, termelői és értékesítési szervezeteknek.
Közleményében az MFB felidézi, hogy 2010 óta hozzávetőlegesen 1400 hitelszerződésben több mint 20 milliárd forint forgóeszközhitelt helyezett ki mezőgazdasági vállalkozások részére.

vissza »
Keresse lapunkat a Facebookon!
Archívum - utolsó megjelent számaink
2026. március
2026. február
2026. január
2025. december
2025. november
2025. október
2025. szeptember