A tervek szerint június előtt kapnak a gazdák pénztA tervek szerint még június előtt megkapják a pályázók a további pénzt. A kérelmek feldolgozása folyamatos, így azon gazdálkodók esetében, akiknél az ellenőrzések lezárultak, a kifizetések rövidesen folytatódhatnak. A tervezettnél jóval több támogatási előleget, kétszázmilliárd forintot meghaladó összeget fizetett ki a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a gazdáknak az elmúlt év novemberéig, országosan. Csak Baranya megyében, több mint 10 milliárd forint támogatáshoz jutottak eddig a kérelmezők – derül ki a pécsi újságból.
A gazdák tavaly több mint tíz jogcímen kaptak támogatási előleget. Most a kérelmezők a jogutód Magyar Államkincstártól várják a további kifizetést. Várhatóan június előtt jön a pénz. Január elsejétől a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal, mint kifizető ügynökség általános jogutódja a Magyar Államkincstár lett, az MVH megyei kirendeltségei pedig a kormányhivatalok részeként működnek tovább. Az átalakulás egyik fontos célja, hogy az eddigieknél hatékonyabban segítsék az agrárágazat szereplőit. Baranyában az - Európai Mezőgazdasági Garancia Alapból finanszírozott - egységes területalapú támogatásra, illetve a kistermelői támogatásra 2016-ban kérelmet benyújtó közel 4600 termelőnek mintegy 90 százaléka részesült. A területalapú támogatáshoz kapcsolódó zöldítési támogatási előleget pedig a kérelmezők 78 százaléka kapta meg eddig.
Agár-környezetgazdálkodásra 17367 hektár, ökológiai gazdálkodásra 191 hektár területet igényeltek összességében a termelők, közülük a 2016. évben 145 termelő részesült előleg-kifizetésben - írja a pécsi újság.
Aratnak a gazdák, munkagépek az utakon!
2026-06-23 | magyarmezogazdasag.hu
Herbert Diess elektromos traktort fejleszt mezőgazdasági célra
2026-06-15 | gepmax.hu
EM Falcon – elektromos etetőrobot a szűk istállókba
2026-06-04 | gepmax.hu
10 lézer dolgozik a Cropr autonóm gyomirtóján
2026-06-02 | gepmax.hu
Unverferth – új név a hazai mezőgéppiacon
2026-05-26 | gepmax.hu
tovább a többi hírhez »
|