Új orosz mezőgazdasági robotot mutattak beA „Szibériai tigrist”, az Agrirobot új mezőgazdasági robotját idén már terepen tesztelik fejlesztői, 2024-ben pedig piacra is kerülhet.
A kisméretű robotot orosz tudósok fejlesztették a növénybetegségek elleni védekezés céljából. A „Szibériai tigris” kamerák és érzékelők segítségével navigál a szántóföldön, figyeli a növényeket és a talajviszonyokat. Az összegyűjtött adatokat pedig elemzésre továbbítja kezelőinek.
“Egy robot gyorsan képes egy hektárt bejárni”, mondta Grigori Bondar, a projektben részt vevő egyik tudós. “Úgy terveztük, hogy működése automatizált legyen, egy operátor távolról irányíthatja akár a városi irodájából.”
A robot hibrid motoregységgel, valamint kényelmes rugózással van felszerelve, így akár 25 fokos emelkedővel is megbirkózik. Energiaellátásához napelemek is hozzájárulnak. Az új robot fejlesztésének legfőbb célja a növénybetegségek ellenőrzésének optimalizálása, amely a számítások szerint 10-30 százalékkal növelheti a termést.
Aratnak a gazdák, munkagépek az utakon!
2026-06-23 | magyarmezogazdasag.hu
Herbert Diess elektromos traktort fejleszt mezőgazdasági célra
2026-06-15 | gepmax.hu
EM Falcon – elektromos etetőrobot a szűk istállókba
2026-06-04 | gepmax.hu
10 lézer dolgozik a Cropr autonóm gyomirtóján
2026-06-02 | gepmax.hu
Unverferth – új név a hazai mezőgéppiacon
2026-05-26 | gepmax.hu
tovább a többi hírhez »
|