Kína a kereskedelem fellendítését szorgalmazza a kelet-közép-európai országokkalA kelet-közép-európai országokból származó import és az ottani beruházások fellendítésére ösztönzi a hazai cégeket a kínai kereskedelmi minisztérium - mondta Kao Hu-cseng kereskedelmi miniszter. A kelet-kínai Ningpo városában a hét végén megnyílt magyar részvétellel zajló Ningpo-Kelet-Közép-Európa (KKE) gazdasági és kulturális hét rendezvényén Kao úgy fogalmazott, hogy minisztériuma szorgalmazza a Kínába irányuló mezőgazdasági és állati eredetű termékek, élelmiszerek importját a térségből, ezekre van ugyanis a legnagyobb kereslet ma a kelet-ázsiai országban. A miniszter azt ígérte, a tárca támogatni fogja a kereskedelmi cégeket a márkaépítésben, hogy jobban boldoguljanak a kínai piacon. Szintén az importot segítendő a minisztérium a termelő- és feldolgozóipari befektetésekre buzdítja a cégeket - mondta Kao.
Aratnak a gazdák, munkagépek az utakon!
2026-06-23 | magyarmezogazdasag.hu
Herbert Diess elektromos traktort fejleszt mezőgazdasági célra
2026-06-15 | gepmax.hu
EM Falcon – elektromos etetőrobot a szűk istállókba
2026-06-04 | gepmax.hu
10 lézer dolgozik a Cropr autonóm gyomirtóján
2026-06-02 | gepmax.hu
Unverferth – új név a hazai mezőgéppiacon
2026-05-26 | gepmax.hu
tovább a többi hírhez »
|