Talajelemzés hordozható szenzortechnológia segítségévelVilágszerte egyre több gazdaságban használnak hordozható érzékelőket, hogy meghatározzák, mennyi nitrogénműtrágya kijuttatására van szükség az új vetés előtt. 
 Mivel a talajban lévő nitrogén megállapítására nem volt laboratóriumi teszt, a kijuttatandó műtrágya javasolt mennyisége főként a korábbi használaton, a talaj típusán, a gazdálkodási rendszeren és a vetéssűrűségen alapult. A vegyszerek és szervestrágyák korábbi kijuttatását, a növény igényeit és a várható hozamot is figyelembe vehették. 
 
 
 A németországi Stenon FarmLab „in situ” (helyben) alkalmazandó szenzorával a gazdálkodónak egyszerűen csak be kell szúrnia a talajba az eszköz szondáját, ami különféle optikai és elektronikus érzékelőkkel van felszerelve. 
 
 Az egyes talajvizsgálatok helyének azonosítására szolgáló GPS-modult is tartalmaz. A szonda a gyűjtött adatokat továbbítja az internetre, ahol a rendszer tulajdonosának felhőjében lévő szoftver értékeli az adatokat és perceken belül, praktikusan illetve könnyen érthető formában, egy webes applikációban közli az adatokat a gazdálkodóval. A talajvizsgálat eredményei letölthetők okostelefonra, táblagépre vagy PC-re. Az eredmények egy GPS-térképen fognak megjelenni.  
 
 
 
Mad Max a rizsföldeken: bemutatkozott a kínai CRUSL PTS5004-A traktor
2025-11-03  | magyarmezogazdasag.hu
A Geringhoff kamerás rendszere figyeli a vágószerkezet veszteségét
2025-10-14  | gepmax.hu
NARDI MCSR – betakarító adapter ricinushoz és cirokhoz
2025-09-16  | gepmax.hu
160 tonnával kevesebb szén-dioxid homokakkumulátorral
2025-09-12  | magyarmezogazdasag.hu
Munro M280 és M170 – új szint az elektromos terepjárók között
2025-09-08  | gepmax.hu
tovább a többi hírhez »
 
 |