Interneten jeleznek a rábaközi gazdáknak

Forrás: agroinform

A rábaközi gazdákat segítő programot indított el a közelmúltban a Virágzó Vidékért Egyesület a Rábaköz Vidékfejlesztési Egyesülettel és a megyei Falusi Turizmus Közhasznú Egyesülettel együttműködve. A Csökkenő környezetterhelés, bővülő együttműködés a Rábaközben című projekt közel 50 millió forintos pályázati támogatást kapott. Cél a térségi mezőgazdaság versenyképességének javítása. A fejlesztés keretében a Rábaközben teljessé válik a növényvédelmi előrejelző rendszer.

 

A rábaközi gazdák interneten érhetik el a térségben kiépítendő növényvédelmi előrejelző rendszert. A fejlesztés egy program része, mely a mezőgazdaság versenyképességének javítását tűzte ki célul.

A rábaközi gazdákat segítő programot indított el a közelmúltban a Virágzó Vidékért Egyesület a Rábaköz Vidékfejlesztési Egyesülettel és a megyei Falusi Turizmus Közhasznú Egyesülettel együttműködve. A Csökkenő környezetterhelés, bővülő együttműködés a Rábaközben című projekt közel 50 millió forintos pályázati támogatást kapott. Cél a térségi mezőgazdaság versenyképességének javítása.


Például a növénytermesztést veszélyeztető káros környezeti hatások csökkentésével, a gazdálkodás és a működés kiszámíthatóvá tételével.

 

A fejlesztés keretében a Rábaközben teljessé válik a növényvédelmi előrejelző rendszer. A gazdák interneten keresztül érhetik el a frissített adatokat közlő szolgáltatást. Az együttműködés eredményeként a növényvédelem tervezhetőbb lesz, a térség környezetterhelése javul és a gazdák költséghatékonyabban tudják működtetni gazdaságukat. A projekt másik fontos feladata, hogy a termelők versenyképességét javítsa. Mindezt képzésekkel, rendezvényekkel, a jó és hasznos gyakorlatok átvételével képzelik el a szervezők, de szó van szakmai tanulmányutakról is. A projekt keretében egy új agrárgazdasági platform, a Rábaközi Tájklaszter is létrejön.


A program nyitórendezvényén Kis Miklós Zsolt agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár bemutatta a 2014–2020-as Vidékfejlesztési Programot. Az egészséges és életképes élelmiszer-termelést, a természeti erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodást, valamint a vidéki élet, a vidéki közösségek megerősítését emelte ki. A résztvevő gazdák, zöldség- és gyümölcstermesztők, biotermelők, kézművesek, élelmiszeripari vállalkozók számára kiderült, hogy az összefogás számos területen kínál együttműködési lehetőségeket, amelyekhez az érintettek az új fejlesztési ciklusban támogatási forrásokat is igénybe vehetnek.

 

vissza »
Keresse lapunkat a Facebookon!
Archívum - utolsó megjelent számaink
2024. április
2024. március
2024. február
2024. január
2023. december
2023. november
2023. október