Keresse meg traktorát az ISOBUS-adatbankban!![]() Néhány kattintásával konfigurálható a kívánt traktor-munkagép kombináció. Azonnal látszik, hogy kapcsolatuk harmonikus-e, és ha igen akkor milyen vezérlési lehetőségek állnak rendelkezésre. Az okos munkagép és az intelligens traktor egymásra találásának szabványosított módja az ISOBUS. Kevésbé fellegzősen: a fedélzeti számítógéppel ellátott munkagép oda-vissza adatforgalmat bonyolít a traktor őt vezérlő termináljával.
Mi van azonban akkor, ha Önnek már van egy ISOBUS-terminállal ellátott traktora és ISOBUS-támogatású munkagépet keres hozzá? Lehet azt még a kipróbálás vagy a vásárlási döntés előtt tudni, hogy a két rendszer képes-e kommunikálni egymással? És ha igen, milyen szolgáltatásokra képesek? Az ISOBUS adatbank valamennyi kérdésére választ ad. Ebben az összes eddig minősített terminál, traktoroldali és munkagépre telepített számítógép szerepel. traktor Ha valamelyik gép nincs benne az adatbankban, akkor annak rendszere nem ellenőrzött – fotó: Shutterstock Ők olyan – kék színű – matricával látják el az ellenőrzött gépeket, amelyek pontosan feltüntetik, hogy milyen funkciók ISOBUS-követelmények szerinti megvalósítására képes az eszköz. A DLG által korábban minősített berendezések lehetőségeit 2017. március 1-ig az új laboratóriumok valamelyikével felül kell vizsgáltatni. Ettől az időponttól kezdve a DLG TEST időközben túlhaladott eredményei már nem szerepelnek az AEF honlapján, kizárólag az „AEF Certified ISOBUS” lesz mérvadó.
2017 márciusától már csak a kék matrica érvényes – a DLG TEST idejétmúlt
A lényeg az, hogy a vevő még a döntését megelőzően ellenőrizheti az AEF által meghatározott funkciók összevetésével, hogy az adott munkagép a traktor-terminállal kompatibilis-e. A matricán szereplő rövidítések jelentése: • UT (Universal Terminal): Egyetlen terminál (más néven „konzol”) oldja meg bármelyik gyártó ISOBUS-t támogató eszközének vezérlését. • TECU (Basic Tractor ECU): A munkagép számára fontos információk, például a haladási sebesség, a TLT-fordulatszám, a teheremelő hidraulika helyzete és a menetirány meghatározása. • AUX-N (Auxiliary Control – new): Bonyolult munkagépek kezelését megkönnyítő olyan eszközök, mint pl. a joystick. Vigyázat! Az AUX-N azt is jelenti, hogy a rendszer a korábbi AUX-O („old”) minősítésű kezelőelemekkel nem kompatibilis. • TC-BAS (Task-Controller basic ): A munkavégzés szempontjából fontos adatokat átveszi és rendelkezésre bocsátja. A táblatérkép és a TC-BAS feladatvezérlő közötti adatcsere ISO-XML formátumban történik. • TC-GEO (Task-Controller geo-based): Az elvégzett munka adatait helyhez kötötten rögzíti. • TC-SC (Task-Controller Section Control): Permetezőgépek, műtrágyaszórók és vetőgépek automatikus szakaszolása GPS-alapon. ![]() ![]() ![]()
Kis súly, nagy tudás – bemutatkozik az EcominoS robot
2025-04-08 | gepmax.hu
Az Ag Leader megoldja a munkaeszköz-sodródás problémáját
2025-04-01 | gepmax.hu
A Daedong bemutatta új RT100 autonóm szállítórobotját
2025-03-24 | gepmax.hu
Rábólintott a NASA, magyar csokoládé utazik a világűrbe
2025-03-17 | magyarmezogazdasag.hu
Új mezőgazdasági gumiabroncs: itt az AGRIMAX SPARGO SB
2025-03-06 | gepmax.hu
tovább a többi hírhez »
|