A hardver jövője a méz![]() A számítástechnika jövője az idegrendszer működését utánzó neuromorf rendszereké. A Washington State Egyetem szakemberei meglepő anyagból készítettek neuromorf chipet: mézből.
Az ilyen gépek mérgező anyagokkal és hatalmas energiafogyasztással terhelik a környezetet. A világ legerősebb szuperszámítógépe, a japán Fugaku 28 millió wattot fogyaszt óránként, szemben az emberi agy 20 wattos napi fogyasztásával. Az emberi agyban százmilliárd neuron található, amelyek között több mint egytrillió kapcsolat van.
"Ez egy nagyon kicsi, egyszerű felépítésű eszköz, de működése nagyon hasonló az emberi idegsejtéhez. Ez azt jelenti, hogy ha több millió vagy több milliárd mézmemrisztort integrálunk, olyan neuromorf rendszert hozhatunk létre, amely nagyon hasonlóan működik az emberi agyhoz" – mutatott rá a Washington State Egyetem Számítástechnikai Tanszékének professzora, Feng Zhao.
Zhao csapata most azon dolgozik, hogy a mikroszintről nanoszintre kicsinyítse a mézes technikát, elősegítendő az agyhoz hasonló, több millió memrisztoros rendszerek létrehozását. ![]() ![]() ![]()
MATE hallgató az Innovatív LIFE ötletverseny díjazottjai között
2025-05-19 | uni-mate.hu
AR-500: autonóm eszközhordozó a gyümölcsösökben
2025-05-12 | gepmax.hu
400 lóerős Massey Ferguson a sivatagi ralin – gazdák álma vált valóra Marokkóban
2025-04-29 | magyarmezogazdasag.hu
MAN eTGL– hangtalanul, füstmentesen szállít
2025-04-16 | gepmax.hu
Kis súly, nagy tudás – bemutatkozik az EcominoS robot
2025-04-08 | gepmax.hu
tovább a többi hírhez »
|